הרצאות וסדנאות

התמודדות: באיזה מדים אבחר?

אדם הולך בדרך על מזוודה כבדה. עוצר לידו רכב ומציע לו טרמפ. האדם עולה בהודיה לבעל הרכב, מתיישב אך ממשיך להחזיק עליו את המזוודה הכבדה. "מדוע אינך מניח את המזוודה?" מתפלא בעל הרכב. עונה הטרמפיסט: "לא די שלקחת אותי טרמפ, גם תסחוב לי את המזוודה?"

תפיסות העולם שאימצנו לנו מינקותנו והלאה, כפי חוויות חיינו, הן אלו שמנהלות אותנו מבפנים, באופן לא מודע. את תכונות האופי שאיתם נולדנו, קשה מאוד לשנות. אך אנו יכולים לשנות את התגובות וההתייחסות שלנו למאורעות חיינו, ממש כפי שמחליפים לבוש. אנו יכולים לשנות את "שלושת לבושי הנפש" שלנו: מחשבה, דיבור, ומעשה, ללבושים נקיים ויפים.

 כאשר אנו מתלבשים בבגדים מכובדים, שלמים ונקיים, אנו נראים מכובדים וחשובים בעיני הסביבה. גם כאשר 'לבושי הנפש' מתוקנים, הם משפיעים עלינו ועל סביבתנו. כשאנו משתדלים לחשוב טוב, לדבר טוב ולעשות טוב, האינטרקציה עם הסביבה היא נעימה וזורמת ואנחנו לא נתקעים. בנוסף לכך, זה משפיע גם על הנפש שלנו ומעדן אותה. כדי להגיע לכך, עלינו ללמוד לזהות את התפיסות המגבילות שלנו ולשנות אותן לתפיסות חיוביות ומתוקנות

אדם מונח במקום שהתפיסות שלו מונחות. הבעל שם טוב כבר לימד אותנו לפני שנים רבות: במקום שנמצאות מחשבותיו של אדם, שם הוא נמצא. ממש כמו אותם ילדים  רחפנים בכיתה: "מוטי, אתה איתנו?" ועקרון חשוב נוסף: התפיסות שלנו תופסות אותנו לא פחות מאשר שאנחנו תופסים אותן. וצריך ללמוד לשחרר.

יש בדיחה על אחד שהלך ברחוב יפו בירושלים ושאל אדם שצועד ממולו עם אבטיח גדול בכל יד: "אתה יודע איפה שוק מחניודה"? אומר לו בעל האבטיחים: "תפוֹס אבטיח אחד..." תופס. "תפוֹס אבטיח שני..." תופס. אז מרים בעל האבטיחים את ידיו ומגלגל את עיניו: "לא יודע... "

זה מצחיק, כי בתפיסה שלו, אי אפשר להסביר בלי תנועות ידיים... ככה הוא התרגל. כוחו של הרגל. אם כן, התפיסה שלנו את הדברים היא היא שקובעת כיצד אגיב.

התמודדות זה מדידה. אנחנו כבר מודעים לכך שיש לנו קושי שתוקע אותנו, ואנו מודדים אותו: כמה הוא שוקל? האם הוא קל או כבד?

אתן זוכרות את החידה מה יותר כבד קילו נוצות או קילו ברזל? מה התשובה? בעצם - זה אותו דבר.  אבל השוני הוא בתפיסה: נוצות מתחבר לנו באסוציאציה למשהו קליל, אוורירי, מרחף, אבל ברזל – אוהו. זה כבד. מיד מתחבר לנו עם משקולות.

התקשרה אלי אמא ובקשה שנטפל בבתה, ילדה בת 4-5 שבגן מאוד מופנמת ופדנטית. פוחדת לשחק בחול. עצורה. לא משתתפת. אנחנו מטפלות בילדה. אחרי יומיים האמא מספרת שהגננת התקשרה אליה כדי לספר לה שהילדה השתנתה מאוד, נפתחה, משתפת, חברותית... מה קרה פה? שאלה הגננת.

או בעיה של כאבים. חנה הגיעה עם כאבי גב בלתי פוסקים שאנשי המקצוע לא הצליחו לרפא. הסתבר שהיא סוחבת עליה המון אחריות מיותרת. טיפול אחד הספיק. היא התקשרה יומיים אחרי הטיפול: אין יותר כאב גב, וזה גם לא חזר! מעניין... אפשר לרפא כאבים ידים, רגלים, גב... בטיפול אנרגטי, ללא מגע יד או מכשירים!  

ובאמת, איך זה עובד?

זה קשור לתהליך של למידה. כשהמוח קולט מושכל חדש, רעיון חדש, נוצרת תובנה. הופה, נפל לי האסימון. יש לי הארה. הברקה. קלטתי משהו חדש. האיר בי משהו חדש, הבנתי משהו שלא הבנתי קודם והתחברתי אליו. ההתחברות הזאת נקראת דעת.

כשאני מתחברת לרעיון חדש, כבר אין לי ספקות. הדבר ברור לי ואף אחד לא יוכל להוכיח לי אחרת.

ואז המוח מתקן את הגוף והנפש, לפי התפיסה החדשה שנוצרה, ומתחולל תהליך של ריפוי.

052-7637257​

חפשו אותי בפייסבוק

בס"ד

וואטסאפ והודעות